Domů Aktuality Certifikáty O nás Historie Kontakt Nabídka práceStručná historie společnosti

     Vznik společnosti se datuje od roku 1993, kdy působila v oblasti obchodní a zprostředkovatelské činnosti pro výrobu ocelových konstrukcí a montáží. Mimo to se až do roku 1999 zabývala marketingovou a informační činností.

     Od roku 1999 má společnost MIJA-MENMARK, s.r.o. svou vlastní výrobní činnost se zaměřením na výrobu těžké vzduchotechniky, zejména pro elektrárny a teplárny.

     Dne 1.1.2000 došlo ke změně právní formy na společnost s ručením omezeným.

Profil společnosti

Výrobní profil společnosti MIJA-MENMARK, s.r.o. je velmi široký.

     Nosným programem společnosti MIJA-MENMARK, s.r.o. je výroba vzduchotechniky pro energetiku, teplárny, zinkovny apod., a to v provedení z oceli třídy 11 až po žáruvzdorné nerez oceli třídy 17.

     Společnost MIJA-MENMARK, s.r.o. rovněž vyrábí pro své stabilní zákazníky specializované výrobky jako jsou bezpečnostní předávací boxy pro předávání finanční hotovosti a cenin, které jsou sváženy z obchodních center. Bezpečnostní box chrání obsluhu uvnitř objektu, aby nedošlo k neoprávněnému vniknutí a ohrožení zaměstnanců přebírajících finanční hotovost.
     Dále pak vibrační třídiče, tlumiče hluku, ocelové konstrukce, komponenty mycích boxů pro automobily, zařízení pro cementárny (elevátory, váhy kameniva, váhy vody, váhy cementu apod.), nádrže, zvedací nůžkové plošiny, podesty, plošiny, schodiště, žebříky, zábradlí a mnohé jiné dle konkrétních požadavků zákazníka.
    Od roku 2011 je společnost certifikována pro výrobu kontejnerů ACTS a ISO od společnosti Cs.Lloyd, určených pro kontejnerovou přepravu jak po silnici tak železnici.

     Kromě toho jsou pracovníci společnosti MIJA-MENMARK, s.r.o. schopni podle výkresové dokumentace zákazníka vyrobit a smontovat i složité konstrukce do hmotnosti až několika desítek tun.

     Společnost MIJA-MENMARK, s.r.o. je vybavena souborem dělicích, tvářecích a svařovacích strojů jako jsou např.hydraulické třímetrové nůžky , hydraulický třímetrový ohraňovací lis, válcová třímetrová skružovačka, vrtačka VR4, pálicí stroj 2 x 6 m s plasmou a autogenem, pásové pily a jiné, dále pak obráběcí dílnou. Pro povrchové úpravy pak tryskacím boxem a zařízením pro nátěry. V kooperaci pak zajišťuje komaxitování a žárové nebo galvanické zinkování.

     Během uplynulých let si společnost vybudovala v oblasti kovovýroby velmi silnou a stabilní pozici, kterou hodlá i v dalších letech nadále upevňovat.

     Od 7.6. 2000 je společnost držitelem velkého průkazu způsobilosti dle ČSN 73 2601A.

     Během roku 2003 absolvovala společnost MIJA-MENMARK, s.r.o. přípravu pro zavedení Systému managementu jakosti dle ČSN EN ISO 9001:2001 a od roku 2004 vlastní následujicí certifikáty:

- Certifikát Systému managmentu jakosti dle ČSN EN ISO 9001:2001
   zahrnující zabezpečování jakosti při svařování dle ČSN EN ISO 3834-2:2006